Reklama
Reklama

Rataje i Wildę połączy nowa kładka nad Wartą: będzie konkurs na jej projekt

fot. UMP

Nowa kładka powstanie na wysokości ulicy Piastowskiej, po stronie Wildy i osiedla Piastowskiego, po stronie Rataj.

W przyszłym roku miasto planuje rozpoczęcie budowy Kładki Berdychowskiej, która ma połączyć Chwaliszewo z Berdychowem. Ale nie jest to jedyna przeprawa przez Wartę, nad którą pracują urzędnicy. - Wiedząc, że proces przygotowania oraz projektowania tego typu obiektów jest czasochłonny i wymaga szeregu konsultacji, przystępujemy z pewnym wyprzedzeniem do zaprojektowania kładki, która połączy Rataje z Wildą - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Kładka Piastowska, przeznaczona dla pieszych i rowerzystów ma być skomunikowana z Wartostradą. Zostanie wybudowana w połowie drogi między mostami Królowej Jadwigi i Przemysła I. Po stronie Rataj wejście na kładkę będzie zlokalizowane na wysokości Kościoła Nawrócenia św. Pawła, a po stronie Wildy w pobliżu Łazienek Rzecznych.

W poniedziałek miasto ogłosi konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną kładki. Firmy zainteresowane przygotowaniem koncepcji będą musiały do 31 października zgłosić się do Poznańskich Inwestycji Miejskich. Po udowodnieniu, że m.in. mają odpowiednie uprawnienia, będą mogły wziąć udział w konkursie. Czas na wykonanie koncepcji minie 11 lutego 2020 roku. W kwietniu poznamy zwycięską pracę. Ma ona obejmować nie tylko nową kładkę, ale też połączenie jej z istniejącą i planowaną infrastrukturą w okolicy.

Autor zwycięskiej koncepcji dostanie 50 tysięcy złotych. Za drugie miejsce przewidziano 30 tysięcy, a za trzecie - 20 tysięcy złotych. Dodatkowe 30 tysięcy złotych przewidziano na ewentualne wyróżnienia. - Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, stanowiące podstawę dla realizacji obiektu - zaznaczają urzędnicy.

Zwycięzca konkursu będzie mieć czas do października 2021 roku, by przygotować projekt budowlany kładki. Cała inwestycja ma kosztować około 30 mln złotych. Budowa ma się rozpocząć dopiero po ukończeniu Kładki Berdychowskiej, a ta inwestycja ma trwać około 2 lata.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro