Reklama

Region: bakterie w wodociągach, mieszkańcy mają poważny problem

fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Do zanieczyszczenia wody doszło w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim.

Jak informuje czarnkowski sanepid, największe problemy mają mieszkańcy miejscowości Siedlisko, Rychlik, Przyłęki, Górnica i Biernatowo. To miejscowości korzystające z wodociągu publicznego w Siedlisku, do którego dostały się bakterie. - Woda nie nadaje się do celów konsumpcyjnych (do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością), a także do mycia i kąpieli. Woda może być używana do celów sanitarnych tj. do WC - czytamy w komunikacie sanepidu.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Kłopoty mają też mieszkańcy Ciszkowa, Pianówki, Góry i Mikołajewa. W wodociągu publicznym w Ciszkowie również stwierdzono obecność bakterii. - Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu.Zaleca się, aby niemowlęta i dzieci do 3 roku życia spożywały wodę butelkowaną.

W obu wodociągach trwa obecnie dezynfekcja, a to oznacza, że może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na większą ilość chloru. - Aktualnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn pogorszenia jakości wody i badania potwierdzające. Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu - zaznaczają inspektorzy z sanepidu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro