Reklama
Reklama

Nowa siedziba Domu Dziecka nr 2 gotowa. Wychowankowie wprowadzą się w nowym roku

fot. PIM
fot. PIM

Siedziba składa się z trzech budynków: dwóch mieszkalnych i jednego administracyjnego. Powstała przy ulicy Pamiątkowej.

Wychowankowie wprowadzą się do nowych obiektów na początku przyszłego roku. Prace budowlane zakończyły się 2 miesiące przed zakładanym w harmonogramie końcem inwestycji. Budynki uzyskały właśnie pozwolenie na użytkowanie, teraz pozostaje kwestia urządzenia wnętrz - zamontowania mebli kuchennych czy wyposażenia wszystkich pomieszczeń.

W każdym z dwóch budynków mieszkalnych zamieszka maksymalnie po 14 dzieci. Będą mieć do dyspozycji pokoje 1- i 2-osobowe. W obiektach znajdą się także kuchnia z jadalnią, pokój wychowawców, pokój zabaw, pokój cichej nauki, pokój telewizyjny, pokój gościnny czy pomieszczenia gospodarcze. - W budynku administracyjnym swoje pokoje będą mieli pedagog, psycholog i logopeda, a także zespół administrujący placówką. Wszystkie pomieszczenia są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - wyjaśniają urzędnicy.

Inwestycja kosztowała około 8 mln złotych.

W całym Poznaniu działa 15 placówek opiekuńczo-wychowawczych, z czego miasto prowadzi trzy. Poza Domem Dziecka nr 2, są to Centrum Wspierania Rodzin Swoboda oraz Dom Dziecka nr 3. We wszystkich piętnastu placówkach w pierwszym półroczu bieżącego roku przebywało 220 dzieci, kolejnych 73 podopiecznych placówek mieszkało w tym czasie poza Poznaniem. - W tym samym okresie w poznańskich rodzinach zastępczych przebywało 540 dzieci, kolejne 179 mieszkało w rodzinach zastępczych na terenie powiatu poznańskiego - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro