Reklama

Kilkadziesiąt sklepów Tesco w Polsce do zamknięcia

fot. Ross Brown/freeimages.com
fot. Ross Brown/freeimages.com

Trwają zwolnienia grupowe, ale wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek gigantycznych zmian.

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, sieć Tesco zdecydowała się na pozostanie w Polsce z tylko dwoma formatami sklepów: kompaktowymi hipermarketami oraz supermarketami. Na koniec roku finansowego 2018/2019 Tesco w Polsce liczyło 353 sklepy. W pierwszym półroczu bieżącego roku zamknięto 8 sklepów, co dale liczbę 345. Tymczasem plany są takie, by w naszym kraju działało 97 hipermarketów i 216 supermarketów. To razem 313. Do zamknięcia przewidziano więc kolejne 32 sklepy. To natomiast oznacza kolejne grupowe zwolnienia w przyszłości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Nie wiadomo kiedy konkretnie sklepy będą zamykane - ma to następować sukcesywnie. Do lutego przyszłego roku sieć chce ograniczyć powierzchnię sprzedaży w naszym kraju o 115 tysięcy metrów kwadratowych. To mniej więcej 1/6 dotychczasowej powierzchni, jaką dysponowało Tesco w Polsce. Docelowo w Polsce powierzchnia sprzedaży ma wynieść ponad 300 tysięcy metrów kwadratowych - mniej więcej połowę dotychczasowej.

Przypomnijmy, że w Wielkopolsce działa kilkanaście sklepów Tesco. Od sierpnia trwa fala zwolnień grupowych w sklepach sieci. Pracę straci ponad 4200 osób, również w naszym regionie. Sieć podaje, że przyczyną zwolnień jest nie tylko zamknięcie wybranych sklepów, ale też zamknięcie działów w wybranych sklepach, zmiany struktur i redukcja zatrudnienia w hipermarketach oraz zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, zamykanych jednostek oraz biura głównego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro