Reklama
Reklama

Stadion Szyca zyska nowe życie? Ma tu powstać Centrum Muzyki

fot. WTK
fot. WTK

Od lat stoi opuszczony, teraz może przejść wielką metamorfozę.

W lipcu ubiegłego roku miasto po latach przejęło teren ze stadionem im. Szyca na Wildzie. Zapłaciło prywatnemu deweloperowi 10 milionów złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania, teren po zrujnowanym stadionie powinien być przeznaczony pod zieleń lub sport i rekreację. Przed kilkoma laty mieszkańcy w specjalnym sondażu postulowali, że powinien powstać tam park. Pojawiały się też pomysły zbudowania hali widowiskowo-sportowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Okazuje się, że są już pewne plany na zagospodarowanie tego terenu. Jak podało Radio Poznań, ma tu powstać park muzyk i sztuki z siedzibą Centrum Muzyki. Byłaby to nowa siedziba Filharmonii Poznańskiej, która od lat nie dysponuje własną przestrzenią - korzysta z tych uniwersyteckich. Więcej informacji na ten temat próbowała zebrać Gazeta Wyborcza. Urzędnicy potwierdzają, że pracują nad taką koncepcją, ale szczegółów zdradzać nie chcą.

Tymczasem stowarzyszenie Ulepsz Poznań na Facebooku wyraża stanowczy sprzeciw dla takiej inwestycji w miejscu stadionu. - Filharmonia potrzebuje nowej siedziby, wspieramy ten pomysł w pełni. Natomiast nie w tej lokalizacji! Mieszkańcy w konsultacjach społecznych postawili sprawę jasno - tam ma powstać park, tereny zieleni i rekreacji - zauważa Paweł Głogowski z Ulepsz Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro