Reklama
Reklama

Uszczelnianie SPP: zlikwidują dziki parking przy Szyperskiej

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich wykona kolejny ruch w kierunku uszczelnienia Strefy Płatnego Parkowania.  

W piątek rozpocznie się porządkowanie terenu w rejonie ulicy Szyperskiej, który stał się dzikim parkingiem. - Mowa o terenie położonym pomiędzy blokami, a budynkiem Aquanetu (w okolicy ul. Garbary). Część należy do prywatnego dewelopera, kolejna jest zarządzana przez Zarząd Dróg Miejskich i to właśnie na tej ostatniej części prowadzone będą prace - tłumaczy ZDM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teren zostanie zabezpieczony przed nielegalnym parkowaniem, a nawierzchnia wyrównana. Na części powstanie płatny parking, przy czym zachowany zostanie utwardzony trakt dla pieszych i przejazd rowerowy od ul. Garbary do ul. Szyperskiej (w miejscu, które już służy im jako droga, czyli usankcjonowany zostanie stan istniejący).

Według urzędników teren najczęściej wykorzystują przyjezdni, traktujący go jak darmowy parking w pobliżu centrum.

- Mieszkańców i przyjezdnych prosimy o parkowanie swoich samochodów, na czas prowadzonych prac, po drugiej strony ul. Garbary - tuż przy budynku Starej Rzeźni. Znajduje się tam łącznie około 70 miejsc postojowych w ramach SPP, z których znaczna część jest niewykorzystana. Wolne miejsca można również znaleźć na ul. Północnej. Prace przy porządkowaniu terenu na i przy ul. Szyperskiej oraz wyznaczaniu parkingu mają zakończyć się na początku listopada - zapowiedział ZDM.

Mieszkańcy ulic objętymi SPP po wykupieniu identyfikatora mogą parkować w danym sektorze za 10 zł miesięcznie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro