Reklama
Reklama

Lech - Wisła: wojewoda zamyka sektor gości na Stadionie Poznań. "Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo mieszkańców"

fot. Michał Nadolski

W sobotnie popołudnie Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej Wisłę Kraków.

Jak się okazało, na mecz prawdopodobnie nie wejdą kibice gości. Wojewoda Zbigniew Hoffmann poinformował we wtorek o wszczęciu postępowania dotyczącego zamknięcia przeznaczonej dla nich części Stadionu Poznań.

Wojewoda tłumaczy, że decyzję poprzedziła analiza zachowań kibiców gości podczas meczu rezerw Lecha z Widzewem Łódź. Fani drużyny przyjezdnej mieli wówczas spalić flagę Kolejorza. Mecze rezerw są jednak rozgrywane we Wronkach, gdzie poziom zabezpieczenia jest zupełnie inny niż przy Bułgarskiej.

Wniosek w sprawie zamknięcia sektora gości przedstawił komendant wojewódzki policji.

- Z analiz przygotowanych przez policję wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo powtórzenia incydentów z wcześniejszych meczów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Może to doprowadzić do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko na stadionie, ale i w mieście czy na szlakach komunikacyjnych. Przyjąłem stanowisko policji i uważam, że na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego w tym przypadku wszcząłem postępowanie w sprawie zamknięcia sektora gości - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Według policji nawet używając wszystkich dostępnych sił i środków "należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia naruszeń porządku oraz ekscesów chuligańskich podczas przemieszczania się kibiców na i po meczu oraz w jego trakcie".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro