Reklama
Reklama

Ostatnia szansa 21-latka na życie: potrzebuje miliona złotych na terapię

fot. siepomaga.pl

O pomoc dla Patryka apelowaliśmy już w ubiegłym roku.

Wówczas przypuszczano, że w zmaganiach z ostrą białaczką limfoblastyczną pomóc mu może tylko bardzo drogi lek - Blincyto. Ostatecznie udało się uzbierać 1,5 mln złotych na terapię drogim środkiem, ale nie dała ona oczekiwanych rezultatów.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Ostatnią deską ratunku dla Patryka z Wągrowca jest terapia Car-T Cell w Niemczech. - Kolejny raz stoimy przed Wami i błagamy o pomoc. Po ostatniej wznowie nowotwór postępuje w zastraszającym tempie. Walka trwa... Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie poprzedniej zbiórki, bo wiemy, że tylko dzięki temu Patryk nadal jest z nami, nadal walczy, nadal wierzy. Nadal żyje... Ponad rok ciężkiego leczenia, łez i straconych nadziei. Wiele miesięcy ciosów, po których trzeba się podnieść i iść dalej, a przecież już coraz trudniej - wyjaśniają bliscy 21-latka.

Patryk właśnie rozpoczął ciężką chemioterapię. Leczenie w Niemczech będzie kosztować 350 tysięcy euro. - Z poprzedniej zbiórki na koncie fundacji zostało jeszcze 600 tysięcy złotych. To oznacza, że brakuje nam jeszcze ponad 900 tysięcy. Jesteśmy zrozpaczeni. Już tak bardzo nam pomogliście, a my nadal musimy błagać o pomoc. Musimy, bo bez tego nasz Patryk odejdzie, nie otrzymawszy wcześniej szansy, tej ostatniej - dodają.

Chłopak przeszedł już jeden przeszczep szpiku kostnego - w 2017 roku. Dostał szpik od brata. Niestety choroba powróciła. Teraz niemiecka terapia ma go przygotować do kolejnego przeszczepu, tym razem od mamy lub taty.

- Już tak wiele razy myślałem, że to koniec, że nie mam więcej siły. Z każdą kolejną dramatyczną informacją czułem nieopisany ból, ale inny niż ten, który zadawał mi rak. To był ból duszy, która traci nadzieję... Nie wiem, jak dałem radę wytrwać aż do tego momentu. A teraz znowu wracam do szpitala, do moich żył znowu płynie chemia... Ile litrów już przepłynęło przez mój organizm? Jak wiele zniszczyło? Tego nie da się opisać. Najgorsze jednak, że rak ciągle wraca. Jest coraz silniejszy, a ja coraz słabszy... Została mi ostatnia nadzieja, tym razem już za granicą. Nie chcę umierać, nie chcę zostawiać rodziców, Natalki, bliskich i przyjaciół... Proszę, choć wiem, że proszę o wiele - pomóż mi walczyć o życie - apeluje Patryk.

Zbiórka na leczenie Patryka trwa TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro