Reklama
Reklama

Ocieplają blok na os. Rusa: "to jedna wielka granda. Na budowie nic się nie dzieje"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Mieszkaniec ocieplanego bloku nr 86 - 104 na osiedlu Rusa skarży się na remont.

- Jest to jedna wielka granda i jako lokatorzy tego bloku mamy już dość, ale nic nie możemy zrobić - spółdzielnia jest nietykalna - pisze nasz czytelnik. - Remont zaczął się około końcówki czerwca i radośnie trwa do dzisiaj. Nikt nie umie powiedzieć, kiedy się zakończy. Do wykonania jest zdjęcie starego tynku oraz ocieplenia i położenie nowego. Dokładnie ten sam zestaw prac został zrobiony na sąsiednim (o 4 klatki krótszym bloku) w niecałe 2 miesiące (ale tam mieszkają członkowie rady osiedla) - zaznacza.

Według mieszkańca na budowie przez większość czasu nic się nie dzieje, co nie przeszkadza robotnikom wywieźć kontener z gruzem przed 6.00 rano w... sobotę. - Przez cały czas blok obstawiony jest rusztowaniami, chociaż od strony boiska wszystkie prace zostały zakończone ponad miesiąc temu. Na czas remontu nie da się korzystać z balkonu - wszystko byłoby kompletnie brudne, także całe lato, od czerwca, balkony były wyłączone z użytkowania - dodaje. Problemem mają też być fragmenty ciętego styropianu "latające" po okolicy. - Bardzo proszę o jakąś interwencję, bo jako lokatorzy mamy dość, ale wobec spółdzielni jesteśmy bezsilni - kończy.

Julia Tritt ze spółdzielni Osiedle Młodych potwierdza, że obecnie trwa modernizacja budynku na osiedlu Rusa. - Prace polegające na ociepleniu ścian budynku mieszkalnego o numerach 96-100 zostały już zakończone. Ekipy remontowe usunęły rusztowania, zarówno po stronie frontowej, jak i balkonowej, obecnie realizowane są wykończeniowe prace porządkowe. Natomiast prace dot. bloku o numerach 86-95 zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się wraz z końcem października - mówi. - Wykonawca zobowiązany jest, aby po przeprowadzeniu remontu doprowadzić otoczenie budynków do stanu pierwotnego. Warto podkreślić, że przedmiotowe prace mają na celu podniesienie poziomu komfortu cieplnego w budynkach - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro