Reklama
Reklama

Będą sprzątać tereny nadwarciańskie z petów i kapsli

fot. Ratuj Ryby FB
fot. Ratuj Ryby FB

Akcja odbędzie się w środę i każdy może wziąć w niej udział.

Zbieranie niedopałków papierosów i kapsli rozpocznie się o 16.45 na Zagro Plaży Rataje, na wysokości osiedla Piastowskiego. - Wspólnie będziemy liczyć ile niedopałków zatruwa codziennie rzekę Wartę. Całą akcję planujemy zakończyć około 19:00. Podliczymy zbiory, przygotujemy do utylizacji i porozmawiamy o tym, co jest naprawdę ważne - zapowiadają organizatorzy.

Za akcją stoją Volvo Karlik Poznań oraz organizacja Ratuj Ryby. - Czy wiecie, że suma niedopałków wyrzuconych w ciągu roku do środowiska naturalnego tworzy odległość 148 000 000 km? Przecież to więcej niż obwód naszej planety. I to ponad 3700 razy! Gdy się o tym dowiedzieliśmy, postanowiliśmy działać. Małymi krokami, wokół siebie, zachęcając przy okazji swoich bliskich, znajomych w pracy, mieszkańców Poznania. Skoro tak szybko potrafimy zatruć planetę, to równie szybko możemy oczyścić ją z trujących niedopałków - ziemię, wodę, powietrze. Jednym wręcz ruchem. Zamiast na ziemię - do śmietnika.

Uczestnicy akcji dostaną worki i rękawiczki, mogą też liczyć na napoje i drobne przekąski. Nie będzie to pierwsze takie sprzątanie nad Wartą. Pod koniec września poznaniacy zbierali tu kapsle. W ciągu kilku godzin uzbierali ich prawie 300 kilogramów, a więc około 56 tysięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro