Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci mieli szukać "jelenia", by obciążyć go kosztem naprawy uszkodzonej szyby w policyjnym BMW?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

O sprawie poinformowali nas czytelnicy.

Z ich relacji wynika, że już od kwietnia jeden z poznańskich nieoznakowanych radiowozów, konkretnie auto marki BMW, miało uszkodzoną przednią szybę. Miało o tym wiedzieć wielu funkcjonariuszy pracujących w drogówce. "Oficjalnie" ujawnił to jeden z policjantów, który w pierwszym tygodniu maja chciał pobrać auto z policyjnego parkingu. Wpisał to w "kontrolkę" (książka, w którą wpisuje się kto prowadzi pojazd, ile kilometrów przejechał itp.).

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Ponieważ nie udało się ustalić, kto doprowadził do uszkodzenia przedniej szyby, zwierzchnik funkcjonariuszy miał im powiedzieć, że "mają załatwić sprawę". Jego miało nie obchodzić, jak zostanie to rozwiązane. - Postanowili więc, że wybiorą się na przejażdżkę w celu znalezienia "jelenia", z którego polisy pokryją uszkodzoną szybę - wyjaśnia czytelnik.

Policjanci 8 maja na ulicy Bukowskiej mieli zatrzymać samochód ciężarowy przewożący materiał sypki. Z relacji czytelnika wynika, że auto zostało zatrzymane. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę ciężarówki, że spod jego kół wydobył się kamień, który uszkodził przednią szybę radiowozu. Na miejsce wezwano policjantów drogówki. Winnym uszkodzenia uznano kierowcę ciężarówki isuzu. Nie poczuwał się do winy, skierowano więc sprawę do sądu.

- Biorąc pod uwagę niesprawiedliwość jaka dotknęła kierującego pojazdem isuzu, jak i strach przed zatuszowaniem sprawy, liczymy na nagłośnienie sprawy, która doprowadzi do ukarania właściwych osób - kończą.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Andrzejem Borowiakiem, rzecznikiem wielkopolskiej policji. - Komendanci miejscy znają treść tego donosu - mówi. - Sprawa została przekazana do Wydziału Kontroli, a także do Biura Spraw Wewnętrznych Policji. W tej chwili jest wyjaśniana - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro