Reklama
Reklama

Jesteś seniorem? Za złotówkę podjedziesz meleksem na grób bliskiej osoby

fot. archiwum
fot. archiwum

Miasto wprowadziło kolejne udogodnienie dla seniorów.

Październik to czas, gdy częściej niż zwykle odwiedzamy groby bliskich osób, by przygotować je do dnia Wszystkich Świętych. Z tego powodu miasto zdecydowało się na wprowadzenie nowej usługi dla starszych mieszkańców Poznania. Od wtorku, 1 października, seniorzy mogą dojechać meleksem do nagrobka bliskiej osoby na cmentarzach Junikowo oraz Miłostowo. Zapłacą za to 1 złoty.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Z usługi, będącej częścią pakietu Poznań Viva Senior, mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 80 lat albo ci, którzy skończyli 60 lat, ale mają widoczną dysfunkcję narządów ruchu, utrudniającą samodzielne poruszanie się - informują urzędnicy.

Usługa jest realizowana od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Aby z niej skorzystać należy zadzwonić pod numer Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44 i połączyć się z konsultantem w sprawie usług senioralnych. - Konsultant zamówi przejazd na konkretny dzień i godzinę, ustali też, czy senior przyjedzie sam, czy z osobami towarzyszącymi - w meleksie są maksymalnie trzy miejsca siedzące. Jeśli trzeba, pomoże zlokalizować szukany nagrobek. Uzgodni też miejsce rozpoczęcia kursu, czyli konkretną bramę cmentarną - dodają.

Czas jednej usługi to maksymalnie 30 minut, a koszt - 1 zł płatne u przewoźnika. Kierowca odwiezie seniora do wskazanego nagrobka, poczeka na niego około 10 minut, a następnie odwiezie go pod bramę cmentarza. - Można też zamówić dojazd do wybranego nagrobka i zrezygnować z jazdy powrotnej - w takim przypadku kierowca nie będzie czekał, a senior będzie musiał wrócić piechotą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro