Reklama
Reklama

Kolejny fragment drogi rowerowej na Grunwaldzkiej oddany do użytku. Sygnalizacja przeszła testy

fot. PIM

Do użytku oficjalnie oddano kolejny odcinek drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej.

Chodzi o fragment między ul. Matejki i Ułańską. Jeszcze w tym miesiącu odebrany ma być również odcinek od ul. Wojskowej do Promienistej.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Dwukierunkowym traktem o bitumicznej nawierzchni rowerzyści już od miesiąca mogą poruszać się bez przeszkód od ul. Roosevelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga. W najbliższych dniach na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich zostanie włączona nowo wybudowana sygnalizacja świetlna, która przeszła już niezbędne testy - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W drugiej połowie przyszłego roku ma zostać oddany odcinek od ul. Słonecznej do ul. Jugosłowiańskiej. Na dystansie 1,5 km przebudowane zostaną istniejące sygnalizacje świetlne, a w rejonie skrzyżowania z ul. Marszałkowską powstanie nowa. Projekt przewiduje również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro