Reklama
Reklama

Pawilony na Świcie w końcu zostaną wyremontowane. Prace ruszą w listopadzie

fot. ZKZL

Mieszkańcy Świtu i okolic w końcu doczekają się remontu straszących swoim wyglądam pawilonów handlowych.

W 2018 roku zmodernizowano położone w północnej części Grunwaldu targowisko, a następne w kolejności miały być położone "po sąsiedzku" pawilony. Ich czasy świetności dawno już minęły: obecnie czynnych jest kilka sklepów i salonów usługowych, a estetyka miejsca jest daleka od ideału.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Terenem zarządza ZKZL, który musiał unieważnić dwa przetargi dotyczące wykonania prac ze względu na duże różnice w oczekiwaniach inwestora i oferentów. W maju rozpisano kolejne postępowanie i wydawało się, że sprawa znów stanęła w martwym punkcie, ponieważ wszystkie oferty przekroczyły sumę 20 mln zł, a ZKZL chciał przeznaczyć na ten cel 16,3 mln zł.

Pod uwagę brano wcześniej m.in. podzielenie inwestycji na dwie części. Jak udało nam się ustalić, ostatecznie władze ZKZL znalazły brakujące pieniądze, co pozwoli zrealizować inwestycję w planowanym od początku kształcie.

- W tym tygodniu ogłosimy wynik postępowania - przekazał nam Łukasz Kubiak, rzecznik ZKZL.

Prace mają rozpocząć się w listopadzie. Pierwszy etap zostanie zamknięty w ciągu 25 tygodni. Najemcy będą mogli cały czas prowadzić swoje biznesy, ale przeniosą się do specjalnych kontenerów.

Rewitalizacja, oprócz remontu samych pawilonów, obejmie m.in. instalację tzw. małej architektury, nasadzenie zieleni czy budowę kanalizacji deszczowej. Pojawi się także winda, prowadząca do lokalu po "Słonecznej". To tam przeniesiona zostanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro