Reklama
Reklama

Hlonda: zlikwidowano przejście dla pieszych, barierki zabrały pieszym sporą część chodnika

Już we wrześniu zapowiedziano, że z ulicy Hlonda zniknie "niebezpieczne" przejście dla pieszych.

Jak informował Zarząd Dróg Miejskich, było to jedne z najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w naszym mieście. - Z jednej strony przechodnie mają do pokonania trzy pasy ruchu, z drugiej aż cztery plus dodatkowo tzw. pas awaryjny. Bardzo często samochody stają na jednym lub dwóch pasach, by przepuścić pieszego przechodzącego przez przejście, a na kolejnym pojazd jedzie z dużą prędkością. W ten sposób prowadzący stwarza ogromne zagrożenie życia i zdrowia przechodnia - wyjaśniał w połowie września ZDM.

ZDM równocześnie wskazał, że piesi mają do dyspozycji przejścia przy skrzyżowaniach z ulicą Bałtycką i Smolną oraz przejście podziemne kilkanaście metrów od zamykanego. Stało się - dziś przejście nie jest już dostępne dla pieszych, co wielu osobom się nie podoba. - Jeżeli kierowcy stwarzali tu zagrożenie, dlaczego postanowiono ukarać pieszych likwidując przejście, a nie sięgnąć po rozwiązania dot. ruchu pojazdów jak sygnalizacja świetlna lub sygnalizacja ostrzegawcza (jak np. zainstalowana na przejściach ulicy Serbskiej?) - dopytuje widz Telewizji WTK, mieszkaniec okolicy.

Ale problemem jest nie tylko brak przejścia. - Zwracam się z prośbą o pilną poprawę wykonania barierek wzdłuż zamkniętego przejścia - poza tym, że zamknięto wygodne przejście dla pieszych, to jeszcze zabrano pieszym chodnik - barierki zabierają ponad 1/3 dostępnego chodnika (jak to wygląda przedstawiam na załączonym zdjęciu) - dodaje.

Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich przyznaje, że barierki zamontowano, by "zapewnić bezpieczeństwo pieszym". - Z uwagi na lokalizację podziemnej infrastruktury (kable energetyczne) musiały zostać odsunięte od jezdni o ponad wymagane pół metra. Po wizji lokalnej (która odbyła się we wtorek po naszej wiadomości do ZDM - przyp.red.) część z segmentów barierek zostanie przełożona bliżej krawężnika, przy czym trzeba pamiętać, że musi zostać zachowana skrajnia. Dodatkowo część chodnika, która obecnie jest zarośnięta przez zieleń, będzie oczyszczona - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
46.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro