Reklama
Reklama

Forever 21 wycofało się z Polski: Posnania straciła dużego najemcę

fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com
fot. PhotoMIX-Company / pixabay.com

Sieć Forever 21, podobnie jak wcześniej Marks&Spencer czy New Look, wycofała się z polskiego rynku. Amerykańska marka ogłosiła upadłość.

Gdy zamykano sklep Marks&Spencer w Galerii Malta, obowiązywały w nim gigantyczne rabaty. Podobnie było w przypadku Forever 21 w Posnanii. Z naszych informacji wynika, że we wrześniu można tu było zrobić zakupy z rabatem 75%. - Forever 21 zamknął się w Posnanii 23 września - potwierdza Karolina Gajewska, rzeczniczka centrum handlowego. - Zwolniona powierzchnia jest już szykowana dla nowego najemcy. Jak tylko będziemy mogli, poinformujemy kto zajmie tę przestrzeń - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak zauważa portal branżowy innpoland.pl, wycofanie się sieci stworzonej w Los Angeles z naszego kraju oznacza kłopoty dla pracowników. Stracili bowiem pracę. Okazuje się, że sklepy działały na zasadzie franczyzy - wyłącznym partnerem marki w zakresie franczyzy jest greckie przedsiębiorstwo Teren Managenent Europe odpowiedzialne za sklepy marki nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Szwajcarii, Grecji czy Hiszpanii. To dla tej firmy informacja o wycofaniu sieci z danego kraju jest najpoważniejszym problemem.

Problemy ma jednak nie tylko Forever 21. Z Polski wycofuje się również norweska sieć Cubus. We wrześniu spółka Cubus Polska, zarządzająca polskimi sklepami, złożyła wniosek o upadłość. Sąd wniosek zaakceptował. Ustanowiono syndyka. W Poznaniu sklep sieci w przeszłości znajdował się m.in. w centrum handlowym Avenida. Zamknięto go w października 2018 roku.

Nie są to pierwsze przypadki wycofania się z polskiego rynku znanych marek. Wcześniej podobny los spotkał m.in. wspomniany wyżej Marks&Spencer, New Look, Topshop, Dorothy Perkins czy American Eagle Outfiters.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro