Reklama
Reklama

Jedna IKEA w Wielkopolsce to za mało? Więcej nie będzie

fot. IKEA
fot. IKEA

IKEA ma w Polsce 11 sklepów stacjonarnych, w tym jeden w naszym województwie - poznański.

Co jakiś czas pojawiają się doniesienia, że być może sieć otworzy w Wielkopolsce kolejny sklep. Poznańska IKEA od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie w weekendy. Pojawiają się tutaj tłumy, a oczekiwanie na konsultacje ze specjalistami choćby od projektowania kuchni trwa wówczas kilka godzin.

IKEA właśnie ogłosiła, że w Polsce powstanie nowy obiekt sieci. Stanie w Szczecinie. Budowa rozpocznie się w październiku, a pierwsi klienci zrobią tu zakupy w pierwszej połowie 2021 roku. Jak podaje portal dlahandlu.pl, będzie to ostatni sklep stacjonarny sieci w takim formacie w naszym kraju. Nie ma więc szans na to, by w Wielkopolsce powstała kolejna duża IKEA.

Nie jest jednak wykluczone, że pojawią się IKEA w mniejszym formacie. Taki istnieje w Polsce jedynie w warszawskim centrum handlowym Blue City - ma niespełna 5000 metrów kwadratowych powierzchni (dla porównania standardowa IKEA to około 30 0000 m2) i jest naszpikowany nowoczesnymi technologiami.

Sieć będzie stawiać na rozwój sprzedaży internetowej, a ta ma się świetnie. W tym celu powstawać mają kolejne punkty odbioru zamówień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro