Reklama
Reklama

Rywalizacja poznańskich "jedynek": Jadwiga Emilewicz szuka Joanny Jaśkowiak

fot. Screen Facebook
fot. Screen Facebook

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę, a politycy nie szczędzą sobie wzajemnych złośliwości.

Jadwiga Emilewicz otwiera poznańską listę Prawa i Sprawiedliwości.Minister przedsiębiorczości i technologii prowadzi intensywną kampanię i stara się przekonać do siebie mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Sondaże w roli drugiej siły stawiają Koalicję Obywatelską. Jej "jedynką" jest Joanna Jaśkowiak, była żona prezydenta Poznania. Obie panie bezpośrednio rywalizują więc o głosy wyborców.

W sobotę minister Emilewicz zamieściła w internecie film "#GdzieJestJoanna?". Jak łatwo się domyślić, pokazany w nim detektyw szuka na poznańskich ulicach liderki listy KO. Zagląda nawet do lodówki, ale znajduje tam... minister Emilewicz.

Wcześnie przedstawicielka PiS zapewniała, że chce debatować z Joanną Jaśkowiak 1 na 1, ale ta druga odmawia takiego starcia.

Uszczypliwości nie szczędzi również była żona prezydenta Jaśkowiaka. Minister Emilewicz gościła niedawno w Radiu Zet, gdzie prowadząca chciała odpytać ją z gwary poznańskiej. Kandydatka nie umiała jednak odpowiedzieć czym są bimba lub ćmik i starała się szybko zamknąć temat. - Ostateczne potwierdzenie, już na antenie ogólnopolskiej, że spadochroniarką się bywa, a poznanianką się jest albo nie - podsumowała na swoim Facebooku Joanna Jaśkowiak.

Na kobietę jako liderkę listy postawiła również Lewica, która wystawiła z "jedynką" Katarzynę Ueberhan. Numer jeden na liście Konfederacji to Jakub Mierzejewski, a listę PSL otwiera Wojciech Jankowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro