Reklama
Reklama

Strażacy i policjanci w akcji poszukiwawczej na stawie: mężczyzna miał wskoczyć do wody i nie wypłynąć

fot. OSP Kłecko
fot. OSP Kłecko

W czwartek przed 22.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z Łagiewnik Kościelnych w powiecie gnieźnieńskim.

- Z informacji, które uzyskał dyspozytor od zgłaszającego wynikało, iż ktoś skoczył do stawu i nie wypłynął - wyjaśniają strażacy z OSP Kłecko. Na miejsce ruszyli ochotnicy z okolicy - OSP Kłecko, OSP Kiszkowo oraz OSP Rybno Wielkie, a także strażacy zawodowi z Poznania i Gniezna. Wezwano też policję.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszych zastępów, spotkano osobę zgłaszającą, która nie potrafiła dokładnie zlokalizować miejsca rzekomego skoku do wody. Zastęp zwodował łódź i zaczął przeczesywać staw, następnie reszta zastępów przeszukiwała linię brzegową dookoła akwenu. Z czasem na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z JRG 1 w Poznaniu, która za pomocą sonaru przeszukiwała staw - dodają.

Akcja służb trwała dwie godziny. Nie stwierdzono, by ktoś znajdował się w stawie. - Zakończono działania, kwalifikując je jako alarm fałszywy w dobrej wierze - kończą.

Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej z 4 łodziami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro