Reklama
Reklama

Graficiarze zniszczyli elewacje kilku budynków w Pile. Straty na kilkanaście tysięcy złotych

fot. policja

17-latkowie malowali farbami w sprayu podobne wzory, dzięki czemu wiadomo było, że za aktami wandalizmu stoją te same osoby.

- W okresie ostatnich kilku tygodni na terenie Piły zaczęło dochodzić do aktów wandalizmu. Policjanci otrzymywali coraz częściej sygnały o tym, że różnego rodzaju obiekty są niszczone. Nieznani sprawcy malowali farbą w sprayu określone znaki graficzne, które w swojej formie były do siebie podobne. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych - wyjaśnia Żaneta Kowalska z policji w Pile.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Policjanci zajęli się sprawą i szybko wpadli na trop wandali. Okazało się, że to czterech 17-latków, mieszkańców Piły. Zatrzymano ich w tym tygodniu. - Przyznali, że uszkodzili kilka obiektów w centrum miasta. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyźni także będą musieli naprawić wyrządzone szkody - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro