Reklama

W piątek rusza głosowanie nad budżetem obywatelskim: do wydania 21 mln złotych

fot. UMP
fot. UMP

34 projekty ogólnomiejskie i 205 rejonowych walczy o głosy poznaniaków.

Aż 21 mln złotych z budżetu miasta trafi na realizację projektów wskazanych w głosowaniu przez mieszkańców. Swój głos będzie można oddać już od piątku, 27 września do 21 października. - Pomysły można było zgłaszać do końca maja. W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło 350 propozycji. Wszystkie zostały skrupulatnie zweryfikowane w kilku etapach - najpierw przez Gabinet Prezydenta, następnie przez konkretne wydziały Urzędu Miasta, wreszcie przez rady osiedli.239 projektów zarekomendowanych pozytywnie trafiło na kartę do głosowania - informują urzędnicy.

Poznaniacy będą wybierać z 34 projektów ogólnomiejskich oraz 205 rejonowych. Każdy może oddać 3 głosy - jeden na projekt ogólnomiejski i dwa na projekty rejonowe. Co ważne, trzeba to zrobić za jednym razem. Nie można rozkładać głosowania np. na "dwa etapy".

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania, również niepełnoletni (choć tutaj niezbędne będzie podanie PESEL-u rodzica). Głosowanie odbywa się przez internet TUTAJ. Stacjonarnie głos będzie można oddać w sobotę i niedzielę (28 i 29 września) od 10.00 do 17.00 w 42 wyznaczonych punktach. - Swój głos oddać można również w Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Centrum Inicjatyw Senioralnych w godzinach ich pracy przez cały okres głosowania oraz w mobilnych punktach rad osiedli - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro