Reklama
Reklama

Miasto wystawiło na sprzedaż działki na Jeżycach: mieszkańcy chcieli, by powstał tu skwer

Zdjęcie z 2017 roku | fot. Petycje online / archiwum

Chodzi o teren położony na wąskich działkach pomiędzy ulicami Kościelną i Mylną.

Już w 2017 roku radni osiedlowi rozpoczęli walkę o to, by miejskie działki położone w sercu Jeżyc nie zostały wystawione na sprzedaż. - Wnioskujemy o urządzenie na tym terenie skweru z zielenią oraz infrastrukturą do spędzania wolnego czasu przez mieszkańców osiedla. Na skwerze mogą znaleźć się na przykład plac zabaw, urządzenia do ćwiczeń, ławki i mały wybieg dla psów. Skwer może też stanowić łącznik między ulicami Mylną i Kościelną, poprawiając warunki poruszania się pieszo- można było przeczytać w petycji, pod którą podpisywali się mieszkańcy.

Petycja nie pomogła. W ubiegłym tygodniu miasto wystawiło na sprzedaż kilka działek znajdujących się w pasie pomiędzy ulicami Kościelną i Mylną. Razem tworzą teren o powierzchni prawie 3000 metrów kwadratowych. Na tym obszarze nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium zagospodarowania może tu powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub usługowa.

Cena wywoławcza za teren to 7,5 mln złotych. Przetarg odbędzie się 25 listopada o godzinie 10.00. Chętni muszą wpłacić wadium w wysokości 750 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro