Reklama
Reklama

Ostatnia szansa, by zwiedzić podziemia Kaponiery Kolejowej!

fot. Maciej Kopiński, archiwum

Od 20 czerwca, w każdy weekend i święto, aż do końca września chętni mogli zwiedzić podziemia Kaponiery Kolejowej, ale też wziąć udział w wielu przygotowanych atrakcjach.

Ostatnia szansa w tym sezonie na zwiedzanie Kaponiery Kolejowej jest w najbliższy weekend. W sobotę, 28 września odbędą się warsztaty kryptologiczne- Enigma pod Kaponierą. Natomiast na niedzielę zapowiedziano inaugurację gry turystycznej wokół Kaponiery oraz wspólne śpiewanie polskich pieśni tradycyjnych.

Szczegóły można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy. Kaponiera Kolejowa została wybudowana w 1872 i była elementem twierdzy poligonalnej, którego celem była ochrona torów kolejowych. Umocnienia zostały częściowo rozebrane przy okazji budowy ronda Kaponiera, a ocalała część na lata zniknęła pod rondem i znana była głównie miłośnikom historii i fortyfikacji. To właśnie pasjonaci fortyfikacji upomnieli się o remont pruskich umocnień przy okazji ostatniej przebudowy ronda Kaponiera.

Remont zakończył się w 2017 roku, ale do 2018 roku poznaniacy mogli oglądać wnętrza Kaponiery przez przeszklone łuki. Sytuacja zmieniła się przy okazji ubiegłorocznych Dni Twierdzy Poznań. Poznaniacy po raz pierwszy mogli zwiedzić obiekt i wysłuchać prelekcji na jego temat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
32.99 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro