Reklama
Reklama

Jakub Pyżalski prawomocnie skazany za skandaliczne zachowanie. Musi zapłacić 140 tysięcy złotych

fot. Roger Gorączniak

Zapadły prawomocne wyroki w sprawach toczących się przeciwko Jakubowi Pyżalskiemu.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku. Portal Weszlo.com opublikował wówczas nagranie, na którym zarejestrowano skandaliczne zachowanie męża ówczesnej prezes Warty Poznań, Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Mężczyzna w wulgarny sposób obrażał Petara Borovicanina z Garbarni Kraków oraz małżonkę piłkarza. O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj.

Już wcześniej przed poznańskimi sądami zapadły wyroki w sprawach karnej i cywilnej, wytoczonej przez piłkarza. Oba orzeczenia zobowiązywały Pyżalskiego do wypłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych na rzecz Borovicanina, jego żony i fundacji Feminoteka.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", Pyżalski odwołał się od wyroków. W sprawie karnej już w czerwcu Sąd Okręgowy uznał, że oskarżony jest winien zniesławienia i nakazał zapłatę 40 tysięcy złotych grzywny. Uchylił jednak wcześniejsze orzeczenie w części nakazującej wypłatę po 10 tys. zł piłkarzowi i jego żonie oraz fundacji Feminoteka.

Natomiast Sąd Apelacyjny w ubiegłym tygodniu całkowicie podtrzymał wyrok w sprawie cywilnej. Pyżalski musi więc zapłacić po 40 tys. zł Borovicaninowi i jego żonie, oraz przekazać 20 tys. zł fundacji Feminoteka.

"Głos Wielkopolski" zaznacza, że są to wyroki prawomocne, a łączna kwota kar to 140 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
13.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro