Reklama

Hulajnogi elektryczne na minuty: jedna z firm wycofała się z Poznania?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o firmę Hive, która weszła do naszego miasta z hulajnogami elektrycznymi na minuty na początku sierpnia.

Hive była czwartą firmą, która zaoferowała mieszkańcom stolicy Wielkopolski możliwość wypożyczania hulajnóg elektrycznych na minuty. Już kilka dni temu dotarły do nas pierwsze informacje o tym, że z Poznania zniknęły charakterystyczne żółte hulajnogi. Ich brak zauważają kolejni mieszkańcy. - Czy orientują się Państwo dlaczego hulajnogi Hive zostały wycofane z Poznania? Nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat - napisał do nas Mateusz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Hive zadebiutował w Poznaniu 5 sierpnia. Od tego samego dnia hulajnogi można też wypożyczać w Krakowie. Dziś próżno szukać informacji o wycofaniu się z poznańskiego rynku na stronie firmy czy na ich facebookowym profilu. Próbowaliśmy kontaktować się z Hive - jak dotąd bezskutecznie.

Z aplikacji obsługującej hulajnogi wynika jasno - obecnie firma nie dysponuje ani jednym pojazdem w naszym mieście. Z hulajnóg można natomiast korzystać w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie.

Poznaniacy mogą obecnie wypożyczać hulajnogi Lime (także przez aplikację Uber), Blinkee oraz Bird. Opłaty za korzystanie z hulajnogi elektrycznej są podobne we wszystkich wypożyczalniach i wynoszą około 2,5 zł za wypożyczenie oraz około 50 groszy za minutę korzystania z pojazdu. Aby korzystać z wypożyczalni, konieczne jest ściągnięcie aplikacji na smartfon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro