Reklama
Reklama

Neckermann Polska ogłasza niewypłacalność. 3600 turystów utknęło poza Polską!

fot. Neckermann

Spełnia się najgorszy scenariusz.

Jak podaje Polsat News, w środę Neckermann Polska złożył w warszawskim Urzędzie Marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Poza Polską na wakacjach z biurem podróży przebywa obecnie 3600 turystów. Nie wiadomo, ile z nich to mieszkańcy Wielkopolscy.

Marszałek województwa mazowieckiego musi uruchomić gwarancję ubezpieczeniową, która pokryje koszty przetransportowania turystów biura do Polski. Na ten moment nie zdradzono więcej informacji w sprawie.

Rmf24.pl podaje, że turyści przebywający na wakacjach z tour operatorem mają problemy w hotelach. Pracownicy kurortów oczekują od turystów zapłaty za hotel, choć ci już zapłacili za pobyt tour operatorowi.

Przypomnijmy, że problemy biura podróży rozpoczęły się w poniedziałek, gdy upadłość ogłosiło brytyjskie biuro Thomas Cook. Neckermann Polska to jego spółka - córka. Początkowo władze polskiego tour operatora zapewniały, że działają normalnie, ale we wtorek zmieniły zdanie. Właśnie we wtorek odwołano część wylotów, zablokowano też możliwość rezerwacji wczasów.

  • Aktualizacja
    środa, 25.09.2019 r., godz. 10.38
    Aktualizacja
    środa, 25.09.2019 r., godz. 10.38
    Zarząd spółki wyszedł z oficjalnym komunikatem. - W najbliższych dniach zarząd złoży wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych - czytamy w oświadczeniu. Choć prezes Neckermann Polska zapewnia, że w Polsce spółka ma stabilną sytuację finansową, nie może ona funkcjonować bez spółki matki. Klienci biura będący obecnie poza Polską powinni kontaktować się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a klienci, którzy jeszcze nie wyjechali, mogą dochodzić swoich roszczeń u ubezpieczyciela biura podróży.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro