Reklama
Reklama

Studenci UAM mają pracownię z klockami LEGO wartymi ponad 120 tysięcy złotych

fot. WTK
fot. WTK

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jako jedyny w Polsce ma przestrzeń do nauki, pracy i zabawy LEGO Education Innovation Studio.

Klocki LEGO mają pomóc m.in. studentom Wydziału Studiów Edukacyjnych. - Tam są kształceni nauczyciele, którzy podejmą pracę w przedszkolach i na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. To ważne, aby poprzez zabawę, analizy związków pomiędzy elementami nauczyć dzieci ciekawych i interesujących rzeczy - wyjaśnia Prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Marek Nawrocki.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


LEGO Education Innovation Studio powstało na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM we współpracy z firmą Akces Edukacja, która przekazała uniwersytetowi zestawy klocków LEGO warte ponad 120 tysięcy złotych. Studio umożliwia naukę programowania, a także współpracę z innymi naukowcami z całego świata wykorzystującymi znane klocki w swojej pracy.

- Do zestawów klocków dołączone są czujniki: ciepła, odległości, związane z pneumatyką, natężenia światła. Wszystkie będą mogły być wykorzystywane do tego, żeby poznawać pojęcia nie tylko z matematyki, ale także z fizyki. Nauczyciele, chcąc podjąć się pracy z uczniami, dowiedzą się co to znaczy pracować z klockami Lego, jak zorganizować lekcję, jak wykorzystać te klocki - zaznacza dr Edyta Juskowiak z LEIS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro