Reklama
Reklama

Pierwszy bezkasowy sklep w Poznaniu już otwarty dla wszystkich: będą kolejne

fot. materiały prasowe

Sklep jest otwarty przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Powstał przy ulicy Półwiejskiej i samą fazą testową zainteresowały się setki mieszkańców. W ramach testów "Early access" ze sklepu mogli korzystać tylko zarejestrowani użytkownicy. Robili to pod okiem pomysłodawców konceptu. - Pierwsze wrażenia klientów są bardzo pozytywne. Naszym celem było stworzenie sklepu, który pozwala na błyskawiczny proces zakupowy ze wsparciem nowoczesnej technologii. Przed nami jeszcze dużo pracy i obserwacji, ale pierwszy istotny etap jest już za nami - mówi Marcin Dąbrowski, prezes Surge Cloud - firmy, która stoi za sklepami Take & GO. Testy pozwoliły na wprowadzenie istotnych zmian w systemie i ostatecznie, otwarcie sklepu dla wszystkich chętnych.

Jak to działa? Klient musi mieć zainstalowaną na smartfonie aplikację umożliwiającą robienie zakupów w sklepie. Drzwi do sklepu otworzą się właśnie po użyciu aplikacji (dzięki kodowi QR). Do wyboru w sklepie jest około 900 produktów - głównie spożywczych. W tym kanapki, świeże soki, gotowe dania.

- Za swoje produkty konsument zapłaci w tzw. strefie kasującej, gdzie znajduje się półka, na której możemy położyć zakupy. Po chwili, bez potrzeby skanowania towarów, na ekranie wyświetli się lista zakupów. Wszystko dzięki tagom RFID, które znajdują się na każdym rodzaju asortymentu. Wystarczy, że klient zaakceptuje listę, a z jego karty (podpiętej do aplikacji w smartfonie) zostanie pobrana płatność. Faktura wysyłana jest na podany adres mailowy oraz dostępna w aplikacji - informuje firma.

Za bezkasowym sklepem stoi poznańska firma. Sklep na ulicy Półwiejskiej jest pierwszym w Polsce, ale firma już zapowiada kolejne otwarcia. W najbliższych miesiącach otwarte mają zostać 3 lokale - jeden ma być powieleniem sklepu z ulicy Półwiejskiej, a dwa kolejne mają się pojawić na osiedlu i w "niestandardowej lokalizacji". Do końca lutego działać ma 6 sklepów, a do końca przyszłego roku, głównie w Poznaniu i Warszawie, otwartych ma być już 20 sklepów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
33.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro