Reklama

Leżeli na chodniku w centrum Poznania

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W poniedziałek między innymi pod poznańskim dworcem aktywiści z ruchu Extinction Rebellion urządzili happening "Die-in: Wymieramy".

Akcja miała na celu przypomnieć o masowym wymieraniu gatunków. Trwa masowe wymieranie. Wymierają zwierzęta i rośliny. Grożąca nam katastrofa klimatyczna spowoduje, że wymrze także człowiek. Zostało nam 11 lat by coś zmienić. Konieczne są natychmiastowe i radykalne działania. Konieczna jest presja na rządzących, którzy zaplanują i wdrożą środki przeciwdziałające kryzysowi klimatycznemu. Dlatego weź razem z nami udział w Die-In! - informują aktywiści z ruchu Extinction Rebellion.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W Poznaniu akcja odbyła się przed Bałtykiem, na mostku dworca oraz na ulicy Półwiejskiej przed Starym Browarem.

Extinction Rebellion sprzeciwia się bezczynności wobec trwającej katastrofy klimatycznej. Nie stosujemy i nie będziemy stosować żadnych form przemocy. Będziemy jednak radykalnie sprzeciwiać się manipulacjom, zakłamaniu i milczeniu rządzących. Nie reprezentujemy żadnej partii, grupy politycznej czy korporacji - piszą o sobie aktywiści

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro