Reklama

Nie tylko matki z wózkami łamią przepisy na Kaponierze: zobacz jak po rondzie poruszają się rowerzyści

fot. Stefano
fot. Stefano

"Madki z bombelkami" w wózkach nie są jedyną grupą, która nieprawidłowo porusza się po rondzie Kaponiera.

Kilka razy pokazywaliśmy na naszym portalu zdjęcia kobiet z wózkami dziecięcymi, które postanowiły pokonać rondo Kaponiera po drodze przeznaczonej wyłącznie dla rowerów. Piesi muszą tu korzystać z przejścia podziemnego, ale wielu zdaje się o tym nie wiedzieć lub po prostu ignoruje znaki drogowe.

Do naszej redakcji dotarły zdjęcia pokazujące, w jaki sposób poruszają się tędy rowerzyści. Jak widać i oni mają tu spore problemy. Na pierwszy "ogień" idzie kobieta, która postanowiła wjechać na drogę rowerową pod prąd, a następnie zjechać z niej na jezdnię przeznaczoną dla samochodów. Co istotne - nie podróżowała sama. Wiozła ze sobą dziecko w specjalnej przyczepce.

Kolejny rowerzysta także porusza się po rondzie pod prąd. Nie dość, że robi to przeciwnie do znaków na drodze rowerowej, to jeszcze zjeżdża z drogi na jezdnię dla aut, gdy mu pasuje. W tym samym miejscu, co kobieta z dzieckiem, wjeżdża na jezdnię, by wydostać się pomiędzy autami z ronda.

Obraz dopełnia mężczyzna idący po drodze rowerowej z wózkiem, w którym m.in. przewozi się złom. On również porusza się drogą rowerową pod prąd. Co ciekawe, na jednym ze zdjęć widać, że tuż obok niego przejechała... policja.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 23.09.2019 r., godz. 13.43
  Aktualizacja
  poniedziałek, 23.09.2019 r., godz. 13.43
  Auta też mają tu problem? photo
  fot. Stefano

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro