Reklama
Reklama

SOP ukrywa kolejne stłuczki. Doszło do zdarzenia z samochodem japońskiej pary książęcej

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Służba Ochrony Państwa ukrywa przed opinią publiczną kolejne zdarzenia drogowe z udziałem rządowych limuzyn.

Jak informuje tvn24.pl, tylko od czerwca doszło do kilku stłuczek. Właśnie w tym miesiącu BMW z kolumny premiera Mateusza Morawieckiego zderzyło się z prywatnym samochodem kierowanym przez dziennikarza TVP.

Na przełomie czerwca i lipca w Polsce gościła japońska para książęca, a za ich ochronę odpowiadała SOP. Według informatora tvn24.pl wiozący ich pojazd zahaczył o inny samochód, uszkadzając lusterko. Nie przeszkodziło to w podróży, ale rozmówca portalu zdarzenie z udziałem osób ochranianych spoza Polski określił jako "skandal".

Na początku lipca kolumna odwożąca premiera do Wieliczki wracała do stolicy. Pod Krakowem (już bez szefa rządu na pokładzie) doszło do stłuczki z pojazdem cywilnym. Z kolei w sierpniu w tył pancernego Audi A8, w którym miał być prezydent Andrzej Duda, uderzył inny pojazd z rządowej kolumny.

Dlaczego zdarzenia nie wychodzą na jaw? Funkcjonariusze SOP w żadnym z tych przypadków nie wezwali policji. W przeszłości osoby odpowiedzialne za ochronę VIP-ów miały taki obowiązek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro