Reklama
Reklama

Grunwaldzka: potrąciła motocyklistę autem i odjechała

fot. YouTube / Krzysztof Janukowicz

Do zdarzenia doszło w czwartek około południa na ulicy Grunwaldzkiej.

Z prośbą o pomoc zwrócił się do nas motocyklista. - Kobieta w ciemnych okularach, ciemnych spiętych z tyłu włosach, w SUV-ie Volvo, najprawdopodobniej XC90, zajechała mi mój pas ruchu (przecięła 2 pasy) powodując brak możliwości manewru - wyjaśnia Michał. Motocyklista przewrócił się w wyniku zderzenia z autem i wpadł na torowisko tramwajowe. Ma złamaną lewą łopatkę i poobdzieraną lewą nogę. Jechał pożyczonym motocyklem.

Właściciel motocykla zdobył nagranie z monitoringu pochodzące z budynku znajdującego się obok miejsca zdarzenia. Widać na nim, że czarne Volvo włącza się do ruchu wjeżdżając na lewy pas ulicy Grunwaldzkiej i uderzając w motocyklistę. Kierowca po wypadku po prostu odjeżdża nie udzielając pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

Do wypadku doszło tuż za skrzyżowaniem z ulicą Racławicką w stronę centrum. Z nagrania nie wynika jednak jednoznacznie, że kobieta wyjeżdżała z tej właśnie ulicy. Obok, wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, są też miejsca, na których zatrzymują się kierowcy. Mogła stać na jednym z nich. - Ja pamiętam SUV-a w poprzek mojego pasa ruchu. Wiem, że tam jest wyjazd z podporządkowanej, ale nie jestem w stanie tego jednoznacznie określić - zaznacza motocyklista. - Chcę być rzetelny, ale przy takim zdarzeniu zawsze są blackouty - dodaje.

Jeśli widziałeś to zdarzenie lub masz informacje o osobie prowadzącej Volvo uczestniczące w wypadku, skontaktuj się z policją pod numerem 61 84 130 90.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro