Reklama
Reklama

W Wielkopolsce powstała najnowocześniejsza i największa komenda miejska policji w kraju

fot. policja

Oficjalne otwarcie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyło się w czwartek.

Komenda ma ponad 10 000 metrów kwadratowych powierzchni i jest największym tego typu obiektem w Polsce. Znajdują się tu m.in. przestronne biura, szatnie, zautomatyzowana strzelnica, sala ćwiczeń taktyk i technik interwencji, czy nowoczesne stanowisko kierowania. Nie zabrakło też nowej stacji obsługi pojazdów oraz kojców dla policyjnych psów. Pracować tu będzie 500 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Budowa budynku zaczęła się w październiku 2017 roku. Inwestycja kosztowała 58 milionów złotych, z czego 48 pochodziło z programu modernizacji policji, a 10 milionów z budżetu miasta Kalisza.

Uroczystość otwarcia obiektu rozpoczęto mszą świętą w kaliskim kościele pw. Św. Gotarda. - W uroczystym apelu wziął udział Sylwester Tułajew, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji - wymienia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Nie zabrakło tu także szefostwa wielkopolskiej policji, parlamentarzystów, samorządowców i wielu innych gości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro