Reklama

Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman: złożono dwie apelacje od wyroku

fot. WTK, archiwum
fot. WTK, archiwum

Sprawa procesu dotyczącego śmierci Ewy Tylman będzie miała swój dalszy ciąg.

W kwietniu poznański sąd uniewinnił Adama Z. od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Oburzenia wyrokiem nie krył wówczas ojciec Ewy, Andrzej Tylman, a prokuratorzy zapowiadali odwołanie. Teraz znalazło to potwierdzenie w czynach. Dopiero we wrześniu stronom dostarczono bowiem pisemne uzasadnienie wyroku.

Jak informuje TVN 24 złożono dwie apelacje. Pierwsza z nich to dzieło poznańskiej prokuratury okręgowej. - Generalnie kwestionujemy sposób rozumowania sądu, który uznał, że zebrane dowody nie pozwalają na ustalenie konkretnego przebiegu zdarzeń i przypisanie winy oskarżonemu. W naszej ocenie te dowody, prawidłowo ocenione, pozwalają na uznanie oskarżonego za winnego tego czynu - powiedział stacji prok. Michał Smętkowski.

Apelację złożyli również pełnomocnicy rodziny. Oni z kolei zarzucają "lakoniczność" czy "dowolność" w ocenie dowodów i wyjaśnień Adama Z.

Sąd pierwszej instancji wydał wyrok uniewinniający. Sąd apelacyjny może utrzymać to orzeczenie w mocy lub uchylić wyrok i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro