Reklama
Reklama

Jest przetarg na budowę mieszkań komunalnych przy ul. Opolskiej: "największa inwestycja ZKZL w historii"

fot. ZKZL

Właśnie ogłoszono przetarg na budowę osiedla.

O tym, że przy ulicy Opolskiej powstaną nowe mieszkania komunalne, wiadomo od dawna. Teraz inwestycja zbliża się wielkimi krokami - ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy prac. - W ramach pierwszego etapu zaprojektowano aż pięć budynków. Dwa budynki są pięciokondygnacyjne, kolejne dwa czterokondygnacyjne, a ostatni planowany budynek posiada trzy kondygnacje. We wszystkich znajdą się mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe - wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


38 mieszkań zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dwa budynki będą natomiast posiadać udogodnienia dla seniorów. Przy obiektach powstaną drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki i plac zabaw. Nie zabraknie też oświetlenia.

Osiedle stawia na ekologię. - Zbiornik retencyjny będzie nie tylko zbierał wodę deszczową z osiedla oraz kolejnych etapów inwestycji, ale stworzy też przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową wokół niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiedle zyska więcej terenów zielonych przy jednoczesnej dbałości o ekologię - dodaje.

Nowoczesne osiedle stanie w miejscu baraków, które znajdowały się przy ulicy Opolskiej od czasu II wojny światowej. Początkowo mieszkali w nich wysiedleni Polacy. - Standard tych mieszkań był bardzo niski i zostanie zastąpiony mieszkaniami o zdecydowanie wyższej jakości - kończy.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 287 mieszkań. Wyniki przetargu poznamy 9 października. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy będą mogli wejść do nowych mieszkań na początku 2022 roku.

Docelowo przy ulicy Opolskiej ma powstać prawie 1100 mieszkań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro