Reklama
Reklama

Przebudują plac w centrum Smochowic: co z miejscami parkingowymi?

fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy przebudowy placu u zbiegu ulic Karlińskiej, Muszkowskiej, Lemierzyckiej i Sułowskiej na Smochowicach.

Plac, który ma zostać przebudowany, to centrum Smochowic. Parkuje tu wielu kierowców. Choć wyznaczonych miejsc dla aut jest 46, kierowcy często zostawiają tu samochody niezgodnie z przepisami, przez co utrudniają poruszanie się pieszym. Po przebudowie ma się to zmienić.

- W efekcie zaplanowanych prac w środkowej części placu oraz po jego południowej stronie, przy ul. Muszkowskiej, powstaną łącznie 52 miejsca postojowe zlokalizowane w prostopadłych zatokach. Dwa z nich przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnościami. Centralną część placu stanowić będzie wyspa o szerokości 14 metrów z prostopadłymi zatokami postojowymi po obu stronach, rozdzielonymi 4-metrowym pasem zieleni - zdradza PIM.

Dzięki temu będzie można poszerzyć chodnik po północnej stronie placu, wzdłuż ul. Karlińskiej. Wykonawca będzie mieć 150 dni na przeprowadzenie prac. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać swoje oferty do 3 października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro