Reklama
Reklama

Profesor z Uniwersytetu Ekonomicznego prosi o żarliwą modlitwę "w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z uczelni wyższych"

fot. NBP / Wikipedia

Profesor UEP dr hab. Eryk Łon z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, członek Rady Polityki Pieniężnej powołany z rekomendacji PiS, na łamach portalu RadioMaryja.pl prosi o modlitwę.

- Polska gospodarka potrzebuje niskich stóp procentowych. Jest to szczególnie ważne w kontekście troski o finanse polskich rodzin. Rodzina jest bowiem nadzieją narodu. Jest szczególnie istotne aby ci, którzy kiedyś zaciągnęli kredyty mieszkaniowe dziś nie ponieśli zbyt wysokich kosztów ich obsługi. Z tego też powodu warto rozważyć obniżenie stóp procentowych - pisze naukowiec w swoich rozważaniach.

Profesor chwali też przekaz telewizji publicznej. - Ważne jest to, że istnieją w Polsce ośrodki medialne, które przedstawiają w duchu pozytywnym sytuację gospodarczą w Polsce. Dzięki istnieniu takich ośrodków, w tym także telewizji publicznej (TVP) nastroje konsumentów polskich badane przez GUS są bardzo dobre, najlepsze od wielu lat. (...) Jak mamy obronić prawo Polski do prowadzenia własnej polityki pieniężnej, jeżeli nie będziemy publicznie zachwalać instrumentów tej polityki, w tym takiego a nie innego poziomu stóp procentowych.

Na koniec naukowiec prosi o modlitwę. - Zwracam się z prośbą do czytelników, internautów i w ogóle ludzi dobrej woli o żarliwą modlitwę połączoną z postem w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych uczelni wyższych, szczególnie uczelni ekonomicznych. Zły duch kosmopolityzmu chce nam bowiem obrzydzić i ośmieszyć w obszarze nauki przywiązanie do wartości katolickich i patriotycznych opartych na Dekalogu. (...) Szczególnie proszę o codzienny różaniec oraz praktykowanie nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, czyli wynagradzanie za pięć rodzajów zniewag i obelg wyrządzanych niepokalanemu Sercu Maryi. Obudź się Polaku! Powstań polski naukowcu! Nie daj się. Nie poddawaj się pokusie, ułudzie kosmopolityzmu i internacjonalizmu, przed którą przestrzegał nas prymas Tysiąclecia Polski kardynał Stefan Wyszyński. Wszyscy Polacy w tych czasach fatimskich jako jedna polska biało-czerwona rodzina pokażmy wielką jedność i wiarę w niezwyciężoną, potężną Polskę. Po modlitwie zaśpiewajmy z całych sił i donośnym głosem "Rotę" Marii Konopnickiej. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, tak nam dopomóż Bóg - kończy.

Uniwersytet Ekonomiczny odcina się od słów profesora:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro