Reklama
Reklama

YouTuber jechał z kolegą 310 km/h po A2 pod Poznaniem udając, że jest w Niemczech?

fot. YouTube / Kruszwil

W niedzielę opublikował w sieci nagranie, na którym wraz z kolegą jadą Audi R8 z prędkością dochodzącą do 310 kilometrów na godzinę.

Choć w trakcie rozmowy bohaterowie nagrania rozmawiają m.in. o cenach benzyny w Niemczech sugerując, że znajdują się na niemieckiej autostradzie, internauci szybko zorientowali się, że w trakcie postoju znajdują się w Polsce. Z dużym prawdopodobieństwem jest to MOP Zalesie w rejonie wielkopolskiego Buku. Internauci zaczęli więc podejrzewać, że zawrotna prędkość również została osiągnięta na polskiej autostradzie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na nagraniu widać, jak kierowca osiąga prędkość dochodzącą do 310 kilometrów na godzinę. O sprawie napisał m.in. portal natemat.pl. - Mieli szczęście, że nic im się nie stało - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Oglądałem to nagranie i pojawia się tutaj wiele wątpliwości. Być może na postoju bohaterowie znajdują się w Polsce, ale może prędkość ponad 300 kilometrów osiągnęli na autostradzie w Niemczech. Przypominam, że w Polsce maksymalna prędkość, z jaką można się poruszać po ulicach to 140 kilometrów na godzinę. Nasze autostrady nie są przystosowane do większych prędkości. W Niemczech natomiast na niektórych odcinkach nie ma górnego limitu prędkości - zaznacza.

Czy kierowcę z nagrania można pociągnąć do odpowiedzialności? - W przypadku otrzymania nagrania z takim wykroczeniem, a jest to wykroczenie, konieczne jest ustalenie tożsamości kierowcy, a także tego gdzie i kiedy powstało nagranie - tłumaczy Borowiak. - Nawet jeśli to nagranie powstało w Niemczech i zostało później zmontowane, tak młode osoby bez dużego doświadczenia za kierownicą, poruszając się tak szybkim samochodem mogą powodować zagrożenie - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro