Reklama
Reklama

Lekarze zaszyli ogromne narzędzie chirurgiczne w ciele pacjentki. Kobieta zmarła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kym McLeod/freeimages.com

Do zdarzenia doszło w konińskim szpitalu.

Jak relacjonuje portal poznan.tvp.pl 33-letnia mieszkanka miejscowości Cienin Kolonia w powiecie słupeckim przeszła w konińskim szpitalu operację jajników. Kobieta po zabiegu z dnia na dzień czuła się coraz gorzej. Zgłosiła się do lekarza. Po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego okazało się, że w ciele pacjentki zaszyte zostało narzędzie chirurgiczne - to mierząca kilkadziesiąt centymetrów łyżka chirurgiczna. Po operacji usunięcia narzędzia kobieta zmarła.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Sprawą zajęła się prokuratura. Czynności prowadzone są w kierunku art. 155 Kodeksu karnego w związku z art. 160 kodeksu, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - mówi w rozmowie z TVP 3 Poznań rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

Dyrektor konińskiego szpitala przyznaje, ze doszło do fatalnego błędu medycznego. W tym miejscu mogę wyrazić ubolewanie dla członków rodziny, bo żadna taka sytuacja nie jest łatwa, ani przyjemna. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Będzie to przez nas sprawdzane -podkreśla w rozmowie z TVP 3 Poznań dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Leszek Sobieski. Musimy ustalić przebieg, konieczność i ewentualne popełnione błędy. Wydaje się, że jest to oczywiste, natomiast chcemy od strony medycznej spojrzeć, czy naprawdę było tak, jak w pierwszym osądzie sprawy to wygląda - dodaje.

W szpitalu sprawdzana będzie cała dokumentacja medyczna. Prokuratura natomiast ustali, co było bezpośrednią przyczyną śmierci pacjentki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro