Reklama
Reklama

Wejście do Piotra i Pawła zastawione materiałami budowlanymi. Nie płacono za wynajem?

fot. Wojtek

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- Oj chyba koncern, który przejął Piotra i Pawła za symboliczną złotówkę i miał uregulować sprawy, nie za bardzo wywiązuje się ze zobowiązań. Gdy wychodziłem z psem zastałem na drzwiach marketu w Rokietnicy takie karteczki. Gdy wracałem drzwi były zastawione. Czyżby sprytny, światowy gigant planował ucieczkę, a zapobiegawczy przedsiębiorca postanowił stanąć mu na drodze? SPAR czy EUROSPAR - ktoś wie jak to jest - dopytuje Wojtek.

Na drzwiach wejściowych do sklepu pojawiły się karteczki z napisem "Proszę uregulować zaległy czynsz! W przeciwnym razie zmuszeni będziemy podjąć odpowiednie kroki". Zapytaliśmy Piotra i Pawła czy sklep jeszcze tu funkcjonuje i czy ma problemy z płatnościami. Dostaliśmy krótką odpowiedź: "Sklep został zamknięty na czas remontu i zostanie ponownie otwarty w drugiej połowie listopada".

O przejęciu Piotra i Pawła przez nowego właściciela piszemy od kilku miesięcy. PiP ma trafić pod skrzydła spółki Wasz Sklep Spar. W lipcu UOKiK pozwolił na dokonanie transakcji, która musi się zakończyć w ciągu najbliższych dwóch lat. Umowę kupna-sprzedaży udziałów w sieci Piotr i Paweł podpisano 30 maja.

Na początku 2018 roku w Polsce działało około 140 sklepów Piotr i Paweł. Dziś jest ich o połowę mniej. Docelowo marka Piotr i Paweł zniknie z rynku. Zastąpią ją szyldy SPAR i Eurospar.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
32.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro