Reklama
Reklama

Rozbudowali halę dla VW Poznań, nie dostali pieniędzy. Zapowiadają pikietę przed zakładem

fot. archiwum
fot. archiwum

Pikieta ma się odbyć w poniedziałek o godzinie 8.00 przed zakładem VW przy ulicy Warszawskiej.

Firma Rembor General może upaść ze względu na problemy z otrzymaniem zapłaty za rozbudowę hali produkcyjnej Caddy 5 w poznańskim zakładzie Volkswagena. Jak wyjaśnia Małgorzata Bukowska z Rembor General, współpracę spółki rozpoczęły już w 2015 roku. - Zrealizowaliśmy dla Volkswagena m.in. budowę hali samochodów we Wrześni oraz rozbudowę kantyny - wyjaśnia. - W 2018 wygraliśmy kolejny przetarg na rozbudowę hali produkcyjnej Caddy 5. Obecnie hala jest wybudowana i trwa montaż technologii. Niestety do dnia dzisiejszego firma Volkswagen nie rozliczyła się ze wszystkich zobowiązań z Rembor General. Zaistniała sytuacja doprowadziła do ryzyka utraty płynności finansowej, a to z kolei spowodowało nadmierne zadłużenia wobec naszych podwykonawców - dodaje.

Rembor General twierdzi, że problemem są zmieniane przez inwestora zasady dotyczące sposobu przygotowania dokumentów. - Nasza firma znalazła się w stanie restrukturyzacji. Część naszych podwykonawców, wiemy o 13 firmach zorganizowała na poniedziałek pikietę pod siedzibą VW w Poznaniu przy ul. Warszawskiej. Chcą w ten sposób nagłośnić sprawę i poprosić władze koncernu o ostateczne rozliczenie z Rembor General tak, aby i oni otrzymali zapłatę za swoją pracę przy budowie hali - zaznacza.

W piątek zapytaliśmy rzeczniczkę VW Poznań o stanowisko firmy w tej sprawie. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Z zakładem udało się skontaktować Gazecie Wyborczej. Niemiecki koncern przyznaje jedynie, że jest obecnie w trakcie rozliczania się z firmą Rembor General i nie komentuje sprawy.

- Zarówno nasza firma jak i nasi podwykonawcy to dużo mniejsze przedsiębiorstwa nie mające za swoimi "plecami" sztabu prawników - kończy Bukowska. Volkswagen Poznań jest winny firmie około 12 mln złotych.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 16.09.2019 r., godz. 08.39
    Aktualizacja
    poniedziałek, 16.09.2019 r., godz. 08.39
    Oświadczenie VW Poznań: W 2018 roku firma Rembor otrzymała i przyjęła zlecenie na rozbudowę hali produkcyjnej w Poznaniu. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2018 roku. Począwszy od rozpoczęcia inwestycji, płatności za wykonane przez wykonawcę usługi odbywały się systematycznie, z uwzględnieniem stanu realizacji zlecenia. Wszystkie dotychczas dostarczone przez firmę Rembor faktury zostały przez Volkswagen Poznań opłacone. W chwili obecnej prowadzimy analizę przedłożonej przez podwykonawców oraz Rembor General dokumentacji, w celu zabezpieczenia prawidłowego rozliczenia inwestycji. Na tym etapie wstrzymujemy się od dalszych komentarzy w tej sprawie

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro