Reklama
Reklama

Koalicja Obywatelska w Poznaniu. "6,5 mln Polaków dostanie 600 złotych więcej miesięcznie od ręki i do ręki, to już macie zagwarantowane"

fot. FB/PO

W sobotę do Poznania przyjechali politycy Koalicji Obywatelskiej - między innymi przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i kandydatka na premiera KO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Przedstawiciele w swoich przemówieniach odwoływali się przede wszystkim do przedsiębiorców i pracujących. Zacznę od Was pracownicy - wasza sytuacja nie jest łatwa. Wiemy, co zrobić byście zarabiali więcej już teraz, od stycznia. Dzięki programowi Koalicji Obywatelskiej 6,5 mln Polaków dostanie 600 złotych więcej miesięcznie od ręki i do ręki, to już macie zagwarantowane. Wasz szef nie będzie musiał do tego dokładać ani złotówki - będzie mógł zainwestować w rozwój firmy - mówiła kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Obniżymy składki na ZUS, będą liczone od pensji minimalnej. Jeśli płacicie CIT, będziecie płacić niższy podatek. Koniec z blokowaniem zwrotów VAT - tam gdzie się da, zwroty będą odbywać się elektronicznie - dodała.

Obiecują podniesienie płacy minimalnej z kieszeni pracodawcy. Wydaje im się, że tak będzie dobrze. Nie rozumieją, że tego nie robi się dekretami. Jeśli gospodarka będzie się dobrze rozwijać, to płaca minimalna może skoczyć za kilka lat nawet do 5 tysięcy złotych. Jeśli gospodarką zajmą się nie cyrkowcy i amatorzy od power pointa tylko prawdziwi fachowcy, to takie podwyżki płacy minimalnej będą możliwe i nie będą groziły upadłościami firm i zwolnieniami z pracy - mówił Grzegorz Schetyna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro