Reklama
Reklama

Za tydzień dzień bez samochodu: za darmo pojedziesz tramwajem, autobusem i pociągiem

fot. czytelnik

Z bezpłatnych przejazdów będą mogli skorzystać posiadacze ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Już w niedzielę rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Miasto przygotowało z tej okazji wiele atrakcji dla mieszkańców. Od 15 do 22 września w Poznaniu odbywać się będą festyn w zajezdni na Franowie (piszemy o tym TUTAJ), akcje ulotkowe, rozdawanie odblasków dla mieszkańców, a także Parking Day na Łazarzu (na skwerze Eki z Małeki) i piknik sąsiedzki Centrum Inicjatyw Lokalnych na Grunwaldzie (przy SP nr 91).

Z perspektywy mieszkańca najistotniejszą informacją związaną z ETZT jest darmowy dzień przejazdów komunikacją miejską i pociągami. Dokładnie za tydzień, w piątek 20 września, każdy posiadacz ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu będzie mógł bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami, które kursują pod pieczą poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

Ale to nie koniec. Bezpłatne przejazdy będą możliwe również pociągami Kolei Wielkopolskich i Przewozów Regionalnych w obrębie naszego województwa. Jeden ważny dowód rejestracyjny upoważnia do przejazdu jedną osobę. Jeśli ktoś jedzie pociągiem poza Wielkopolskę, będzie zobowiązany do zapłacenia tylko za odcinek poza naszym województwem.

Ciekawa akcja jest szykowana, również w piątek, na przystanku "Plac Wiosny Ludów". Jego wiata zostanie przystrojona balonami, pojawi się tu również czerwony dywan, po którym pasażerowie będą wychodzić z tramwajów. Hostessy będą ich witać cukierkami, a także brawami i fanfarami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro