Reklama
Reklama

Wojsko w Pyszącej: żołnierze i strażacy dogaszają pożar wysypiska śmieci

fot. Łukasz
fot. Łukasz

Na miejscu pracują m.in. żołnierze z 16. Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

Od kilku dni trwa walka z pożarem wysypiska odpadów na terenie miejscowości Pysząca. Z prośbą o pomoc do władz zwrócił się burmistrz gminy Śrem. Wojewoda zaapelował w tej sprawie do Ministra Obrony Narodowej. Jego decyzją w piątek w Pyszącej pojawiło się wojsko.

- Od wczesnych godzin porannych na terenie wysypiska odpadów w Pyszącej rozpoczęto akcję dogaszania pożaru. Wojsko, zgodnie z decyzją ministra Błaszczaka, zapewniło specjalistyczny sprzęt budowlany na podwoziu gąsienicowym - spychacze oraz koparki - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody. - W akcji uczestniczy 6 jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierze m.in. z 16. Batalionu Remontu Lotnisk z Jarocina. Dodatkowe koparki i spychacze pozwolą na rozparcelowanie hałd na mniejsze części, łatwiejsze do gaszenia przez jednostki straży pożarnej - dodaje.

Przypomnijmy, że do pożaru na wysypisku doszło we wtorek w godzinach popołudniowych. Nie jest to pierwszy pożar w tym miejscu. O podobnych incydentach pisaliśmy kilka razy w ubiegłym roku, a także w styczniu tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro