Reklama
Reklama

Basen Rataje już działa i to z promocją: zobacz jak wygląda w środku

fot. POSiR
fot. POSiR

Od poniedziałku wszyscy chętni mogą korzystać z nowej pływalni na osiedlu Piastowskim.

Ze starego basenu, który rozebrano w ubiegłym roku, mieszkańcy korzystali przez ponad 40 lat. Budowa zupełnie nowej pływalni trwała nieco ponad rok. Pierwsi użytkownicy skorzystali z basenów w poniedziałek. - Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie basenem jest tak duże. Pierwsze dni pokazują, że mieszkańcy chętnie korzystają z obiektu - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Oddanie pływalni do użytku to świetna wiadomość dla mieszkańców okolicy, ale przede wszystkim uczniów szkoły sportowej znajdującej się po sąsiedzku. Przez ostatnie lata, ze względu na zamknięcie starego basenu, pływacy musieli trenować na innych poznańskich obiektach. Teraz mają na basen zaledwie 100 metrów od sal lekcyjnych.

Z okazji otwarcia POSiR wprowadził promocję dla wszystkich. Za godzinę korzystania z basenu (basen sportowy, basen rekreacyjny i sauna) zapłacimy jedynie 5 złotych. Promocja obowiązuje do końca września i jest aktualna w godzinach dla publiczności. Basen rekreacyjny jest dostępny zawsze - od 6.00 do 22.00, a w soboty i niedziele od 7.00. Basen sportowy w dni powszednie jest dostępny dla wszystkich od 6.00 do 6.55 oraz od 17.30 do 22.00. - W soboty dla grup i zajęć zarezerwowano pierwsze trzy godziny, więc dla wszystkich dostępny będzie od 10:00 do 22:00. W niedzielę tory dla użytkowników indywidualnych będą dostępne przez cały dzień - informuje POSiR.

Ile zapłacimy za wstęp na basen od października? Bilet normalny w dni powszednie będzie kosztować 12 zł za godzinę i 18 zł za dwie godziny. 10 zł (1h) i 15 zł (2h) zapłacą uczniowie i studenci, a także emeryci i renciści. - W soboty i niedziele do godziny 19.00 będzie taniej - bilet normalny na godzinę kosztować będzie 10 zł, na 2 godziny - 15 zł, a ulgowe odpowiednio: 8 i 12 zł. Z kolei na ostatnie 3 godziny w weekend ceny będą niższe o 1 zł - dodaje.

Pływalnia Rataje to 25-metrowy basen z 6 torami oraz basen rekreacyjny służący m.in. do nauki pływania czy oswajania z wodą niemowląt. Znajdują się tu również fitness i niewielki zespół saun. Klienci mogą korzystać z nowych przebieralni oraz małej kawiarni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro