Reklama
Reklama

Policyjny pościg za motocyklem bez tablic rejestracyjnych

fot. Policja

Kierowca motocykla za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę. Policjanci z Margonina podczas patrolowania drogi Młynary - Szamocin zauważyli wyjeżdżającego z lasu na drogę publiczną motocyklistę. Postanowili sprawdzić, dlaczego porusza się on bez tablic rejestracyjnych. Kiedy włączyli sygnały nakazujące zatrzymanie się do kontroli drogowej, motocyklista nagle przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za pojazdem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Motocyklista, mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie reagował na polecenia i uciekał dalej. W pewnym momencie policjanci stracili go z pola widzenia. Zapamiętali jednak kilka ważnych szczegółów, które pozwoliły im bardzo szybko ustalić właściciela pojazdu i do niego dotrzeć - relacjonuje asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy policji w Chodzieży.

Mężczyzna był zaskoczony, że pomimo ucieczki, policjantom udało się go namierzyć. Przyznał się, że to on kierował motorem marki Kawasaki. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Na domiar złego okazało się, że 28-latek prowadził pojazd nie posiadając uprawnień do kierowania nim, a nadto poruszał się motocyklem, który nie został dopuszczony do ruchu drogowego - dodaje.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień i to pojazdu, który nie został dopuszczony do ruchu. Policjanci zawiadomili także Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który za brak OC komunikacyjnego nałoży na kierowcę opłatę karną - kończy asp. Smardz-Dymek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro