Reklama
Reklama

Gorzów Wielkopolski: wszedł do pralni i zastrzelił kobietę. Zginął w obławie pod Berlinem

fot. Policja

Lubuska policja poszukuje 26-letniego mężczyzny.

W środę wszedł on do pralni przy ul. Owczej w Gorzowie Wielkopolskim, postrzelił jedną z pracujących tam kobiet i oddalił się w nieznanym kierunku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Według wstępnych ustaleń działał on z góry powziętym zamiarem pozbawienia życia kobiety. Mimo reakcji medyków jej życia nie udało się uratować - powiedział nadkom. Marcin Maludy, rzecznik komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim.

RMF FM nieoficjalnie informuje, że domniemany sprawca to Paweł R., a ofiara to 26-letnia Ukrainka. Sprawa ma mieć podłoże obyczajowe: kobieta nie chciała spotykać się z poszukiwanym.

Przy sprawie pracuje cała policja na terenie tego graniczącego z Wielkopolską województwa.

- Skupiamy się na działaniach poszukiwawczych, aby jak najszybciej zatrzymać 26-latka typowanego przez kryminalnych do tego zabójstwa. Najprawdopodobniej oddalił się on z miejsca osobowym autem. Udział w tych poszukiwaniach maja także policyjni przewodnicy z psami, którzy podejmują trop za napastnikiem ustalając możliwą drogę ucieczki. Komunikaty w tej sprawie trafiły do województw ościennych oraz poza granice zachodnią - wyjaśnił nadkom. Maludy.

Policja ma wkrótce opublikować rysopis poszukiwanego.

  • Aktualizacja
    środa, 11.09.2019 r., godz. 17.25
    Aktualizacja
    środa, 11.09.2019 r., godz. 17.25
    RMF FM podało, że pod Berlinem niemieccy policjanci podjęli próbę zatrzymania Pawła R. Wtedy mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Ci odpowiedzieli ogniem. Polak zginął na miejscu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro