Reklama
Reklama

Groził nieletniemu wywiezieniem do lasu i pozbawieniem życia. Chciał pieniędzy

fot. Policja

18-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat więzienia.

O sprawie zostali poinformowani rogozińscy policjanci. W toku prowadzonych czynności ustalili, że 5 września nieznany sprawca podszedł do 16-latka, grożąc mu pozbawieniem życia zażądał, od niego aby opuścił teren promenady przy Jeziorze Rogozińskim - relacjonuje st. sierż. Izabela Leśnik, oficer prasowy policji w Obornikach.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Sytuacja powtórzyła się następnego dnia. Ten sam mężczyzna grożąc z użyciem niebezpiecznego narzędzia chciał od małoletniego telefon komórkowy, gdy ten mu go nie dał zabrał w zamian 20 zł i 3 papierosy. Następnie grożąc wywiezieniem go do lasu i pozbawieniem życia kazał 16-latkowi, przynieść pieniądze w kwocie 50 zł i telefon komórkowy i nikomu nie mówić o całym zajściu - dodaje rzeczniczka obornickich policjantów.

W ciągu kilku godzin od momentu złożenia zawiadomienia podejrzewany o rozbój mężczyzna został zatrzymany Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rogoźna.

Napastnik trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut za rozbój, wymuszenie rozbójnicze oraz zmuszanie do określonego zachowania. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro