Reklama
Reklama

Reymonta/Chociszewskiego "bezpieczniejsze dla pieszych". "Ręce opadają"

fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich chwali się, że wprowadził zmiany, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na przejściu po wschodniej stronie skrzyżowania ulic Chociszewskiego i Reymonta.

- Przed przejściem dla pieszych na ul. Chociszewskiego zawężona została jezdnia, tak by dojeżdżający kierowcy musieli zwolnić prowadzone przez siebie samochody - informuje ZDM. - Już na ul. Reymonta zlikwidowany został pas włączeniowy. Zamiast niego zamontowaliśmy fizyczne separatory, które zmuszają kierowców do skręcenia po większym łuku. Dzięki temu lepiej wzajemnie widzą się z pieszymi, którzy mając zielone światło wchodzą na pasy na ul. Reymonta - dodaje. Zastosowano tu także wygrodzenia przy "zebrze".

Nie wszystkim jednak takie rozwiązanie się podoba. - Państwo z ZDM zmodyfikowali skrzyżowanie Chociszewskiego/ Reymonta od lat służące jako alternatywa do skrętu w prawo omijając Hetmańska/Reymonta - pisze czytelnik. - Teraz stoi tam sygnalizator świetlny, oczywiście bez zielonej strzałki, a długi pas w prawo, służący włączeniu się do ruchu, odgrodzono/ zlikwidowano. Po prostu ręce opadają - dodaje.

Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że piesi mają tu do pokonania kilka pasów ruchu, a zmieniona organizacja ruchu zapewnia im większe bezpieczeństwo.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro