Reklama
Reklama

Poznań został Honorowym Ekspertem w zakresie profilaktyki grypy. "Walka z grypą jest jednym z priorytetów miasta"

fot. UMP

Działalność miasta została po raz kolejny zauważona przez ekspertów Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Rada Naukowa Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przyznała ten tytuł we wtorek, 10 września. Nagrodę odebrał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta.

W latach 2005-2018 w ramach miejskich programów zwalczania grypy zaszczepionych zostało już ponad 40 tys. osób - głównie poznaniaków i poznanianek w wieku 60+. Walka z grypą jest jednym z priorytetów Poznania - podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania. Systematycznie i konsekwentnie przeznaczamy pieniądze na programy profilaktyczne w tym zakresie - efektem jest edukacja poznaniaków oraz szczepienia ochronne przeciwko grypie sezonowej. Początkowo programy te skierowane były głównie do klientów wybranych miejskich jednostek, takich jak domy pomocy społecznej czy ośrodek dla bezdomnych, ale od kilku lat z bezpłatnych szczepień może skorzystać tysiące starszych mieszkańców Poznania. Systematycznie też rośnie pula pieniędzy, jakie miasto przeznacza na ten cel - dodaje.

Pod koniec 2018 roku rada miasta przyjęła nowy program profilaktyki zachorowań na grypę (na lata 2019-2023). Zakłada on, że szczepienia przeciwko tej chorobie będą finansowane z budżetu Poznania przez kolejne 5 lat. Planowany koszt programu to 1,5 mln zł - po 300 tys. na rok. Realizator programu został już wybrany w konkursie - została nim spółka Edictum, z którą miasto właśnie podpisuje umowę - informują miejscy urzędnicy.

Działalność miasta została po raz kolejny zauważona przez ekspertów Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, która od 2015 roku docenia zasługi Poznania. Stolica Wielkopolski zdobyła już tytuły: Samorządowego Lidera, Superlidera, Lidera w Innowacjach - a we wtorek, 10 września - również Honorowego Eksperta w zakresie profilaktyki tej choroby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dym z kominków nad działkami przy Dolnej Wildzie: "Nie można nawet mieszkania przewietrzyć"
16℃
10℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro